Megan Reıtz

Yazar, Liderlik & Diyalog Profesörü / Ashridge

Oturum Bilgisi

Geleceğin DOĞRUSU:  Dijital dünyada sesini duyurmak ve dinlemek

Gelecekte dijital teknolojilerin dokunmadığı insan ilişkileri sınırlı sayıda olacaktır. Binlerce yıl boyunca birbirimizi ve kendimizi okumak ve anlamak için bazı alışkanlıklar geliştirdik. Ancak şimdi, veri patlamasının ve yeni teknoloji uygulamalarının bulunduğu ortamda, ek bir kelime haznesiyle birlikte etkili ve etik bir şekilde çalışmayı öğreneceğiz.

Profesör Reitz’in konuşması, kimin duyulduğunun önemini keşfettirerek daha geniş toplumsal bağlamda “Güce Karşı Doğruyu Söyleme” üzerine konumlandırılacaktır.

Katılımcılar bu oturumda:

  • Teknolojinin sesini duyurmayı ve dinlemeyi nasıl etkileyebileceği ile ilgili birkaç senaryo düşünecek,
  • Ne söyleyeceğimize ve kimi dinleyeceğimize karar verirken bizi yönlendiren, bazı temel sorunları anlatan GERÇEK çerçevesi hakkında bilgi edinecek,
  • Bu sorunların – ve dolayısıyla seçimlerimizin – geleceğe bakışımıza bağlı olarak nasıl değişebileceğini anlayacaktır.

Biyografi

Megan, liderlik, değişim, diyalog ve farkındalık konularının kesişim noktası hakkında konuştuğu, araştırdığı, danışmanlık ve gözetim yaptığı Ashridge’de aynı zamanda Liderlik ve Diyalog Profesörü. Thinkers50’nin küresel iş düşünürleri radarında olmanın yanı sıra HR Dergisi’nin En Etki Sahibi Düşünürleri listesine girmiştir. Araştırmalarını dünya çapında kitlelere sunmuştur ve “Dialogue in Organizations and Mind Time” kitabının yazarıdır. Şuanda ise Financial Times için “Speak Up” adında 2019’da yayınlanacak bir kitap yazmaktadır.

Tutkusu ve merakı, organizasyonel sistemlerde birbirimizle tanışma, görme, duyma, konuşma, öğrenme ve birbirimizle iletişime geçme yollarımızın kalitesi etrafında şekilleniyor. Harvard Business Review ve Forbes Dergisi’nde yayınlanan araştırmaları ve yayımları, liderliğin sinirsel bilimini, 21. Yüzyılda farkındalık ve liderlik kapasiteleri arasındaki ilişkiyi ve ‘güçlendirmek için doğruyu konuşmayı’ ve diğerlerinin de aynı şeyi yapmasına elvermeyi keşfediyor.

Ashridge’e katılmadan önce Megan, Deloitte’de danışman olarak görev yapmış; boo.com ile internet şirketi patlamasında gezinmiş ve Computer Science Corporation’ın şimdiki stratejik kolu olan The Kalchas Group’un stratejik danışmanlık alanında çalışmıştır. Cambridge Üniversitesi’nde eğitim görmüş ve Cranfield School of Management’da Doktora yapmıştır. Ashridge ve The School of Coaching’den akredite bir yönetici koçudur.

Farkındalık ve diyalog becerilerinde onu sürekli deneyen iki kızı vardır.