James Taylor

Konuşmacı, Yazar, Girişimci

Biyografi

James Taylor M.B.A. F.R.S.A. (MBA Kraliyet Sanat Cemiyeti Üyesi) talep gören bir konuşmacı ve iş yaratıcılığı ile inovasyon alanlarında uluslararası tanınmış bir liderdir. 20 yılı aşkın süredir Silikon Vadisi’nden Singapur’a kadar birçok bölgeden CEO’lara, girişimcilere, eğitimcilere, devletlere ve liderlere yenilikçi kurumlar kurmak, yaratıcı potansiyeli açığa çıkarmak ve verimliliği artırmak üzerine danışmanlık yapmaktadır.

C.SCHOOL™ kurucusu ve pek çok küresel zirvenin ev sahibi olarak Silikon Vadisi teknik CEO’su, New York Times’ın en çok satan yazarları ve yapay zeka öncüleri dâhil olmak üzere dünyanın öncü yaratıcı zekalarının 500 tanesinden fazlasıyla bizzat röportaj yapmıştır. 120 ülkeyi aşkın yerden yüz binlerce insan onun çevrimiçi kursları, videoları, basın röportajları ve açılış konuşmalarıyla yaratıcılık ve inovasyon hakkında bilgi edinmiştir.

Müşterileri arasında Fortune Global 500 şirketleri, devlet politikacıları, endüstri dernekleri vardır ve yakın zamanda hayatı ve işi hakkında 30 dakikalık bir BBC belgeselinin konusu olmuştur. Kendisine Kanada enerji hizmetleri şirketi ATCO tarafından S.D. Southern Prize ödülü verilmiştir ve ABD iş ve pazarlama otomasyonu liderleri ONTRAPORT tarafından ‘Yılın ONTRApreneur’ü [girişimcisi]’ unvanı ile adlandırılmıştır.

James aynı zamanda Başkan Benjamin Franklin, Bay Tim Berners-Lee, Bob Dylan, Adam Smith, Nelson Mandela ve Profesör Stephen Hawking dahil olmak üzere Üyeleri küresel yenilikçiler ve liderlerden oluşan Kraliyet Sanat Cemiyeti Üyesidir (F.R.S.A.).