EUAN DAVIS

Genel Müdür Yardımcısı / Cognizant

Biyografi

Cognizant Teknoloji Çözümleri Genel Başkan Yardımcısıdır olarak görev yapan Euan Davis, Avrupa’da Gelecekteki Çalışma Merkezi’ni yönetmektedir. Merkezin görevi, yeni teknolojilerin, yeni iş uygulamalarının ve yeni çalışma yöntemlerinin ortaya çıkmasına karşılık olarak işlerin nasıl değiştiğini incelemektir.
Euan, Bilişim endüstrisinde 20 yıldan fazla deneyime sahip olarak, 2013 yılında Cognizant’a katıldı. Cognizant’a katılmadan önce Euan, Forrester Research, IDC ve Kurumsal Yönetim Kurulunda (CEB) kıdemli analist, danışma ve liderlik pozisyonlarında bulundu.
Saygın bir konuşmacı ve düşünür olan Euan, araştırma ve danışmanlık becerilerini geliştiren düşüncesiyle birçok Fortune 500 firmasını iş ve teknolojiyi çevreleyen dinamiklere yönlendirmiştir. Cognizant rolündeki Euan, Merkezin Avrupa’da ortaya çıkan çalışma eğilimleri ve dinamikleri hakkında özgün araştırma ve analiz sunmasını ve işin geleceğinin nasıl görüneceğini anlamak için çok çeşitli iş ve teknoloji düşünürleriyle birlikte çalışmasını sağlamaktadır. Euan, Portsmouth Üniversitesi’nden mezunudur.