Dr. Rıza Kadılar

Dünya Başkanı / Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC)

Oturum Bilgisi

Liderlik & Dijital Dönüşüm

Hızla değişen iş ortamıyla birleşen dijital dönüşüm, liderlik hakkında bildiğimiz her şeye meydan okuyor. Bu oturumda katılımcılar:

  • Derin öğrenme / makine öğrenmesi / yapay zeka, platform iş modeli, kalabalık ve çekirdek yetenek yönetimi, gelecekteki iş becerileri (duyu, sosyal zeka, roman ve uyarlamalı düşünme, kültürlerarası yetkinlik dahil) gibi dijital dönüşümün temel terminolojisi ve itici güçleri hakkında temel bir anlayış kazanacak
  • Dijital dönüşümün ana itici güçleriyle tanıştırılacak
  • İşin geleceği için hazırlanması gereken temel beceri ve yetkinlikleri keşfedecek.

Bozulmaya hazırlanmak ya da bozulmaya hazır olmak için bu oturuma katılın!

Biyografi

Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi Dünya Başkanı olan Dr. Rıza Kadılar Ankara Fen Lisesi’nden sonra ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup Stanford Üniversitesi’nde Ekonomi yüksek lisansını, HEC’de MBA ve Marmara Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nde basın ekonomisi üzerine doktorasını yaptı. INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan “Strategic Bank Management” programını tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1994 yılında Türk bankacılık sektöründe başlayan Dr. Kadılar 1998 yılında TEB’in ilk yurtdışı iştirakini kurmak üzere Hollanda’ya gitti. TEB NV’deki kariyerini bankanın Türkiye temsilcisi olarak devam ettirdikten sonra 2002 sonunda Londra merkezli Sabancı Bank plc’de Genel Müdür Vekili olarak görev aldı. Grup bünyesinde gerçekleşen yeniden yapılanma sonunda Akbank grubun yurtdışı iştiraklerinin birleştirildiği Hollanda merkezli bankasına Genel Müdür olarak atanmasını takiben Avrupa’nın önde gelen yatırım bankalarından, Fransa merkezli Natixis’e 2006 yılında Türkiye ülke yöneticisi olarak katıldı. Halen hem bu bankanın Türkiye ülke müdürü ve temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Kadılar Londra Merkezli “Global Trade Review” yayın kurulu üyesi düşük karbonlu ekonomiye geçiş süreci ile ilgili haber portalı LowCarbonTurkey.com’un kurucusu ve “Karbon Fırsat mı, Tehdit mi?”, “Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satınalma Rehberi”, “Mentorluk Birlik ve Bilgelik Sanatı”, “Fasilitasyon: Toplantı Yönetme Sanatı” ve “ÇİN” başlıklı beş kitabın yazarıdır. Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde değişik konularda görüşlerini paylaştığı makaleleri yayınlanmaktadır.  

Dr. Kadılar mesleki kariyerinin yanı sıra halen Boğaziçi Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermekte, Çin Türk Araştırma Merkezi (ÇİTAM) ve English Speaking Union (ESU) Türkiye yönetim kurulu başkanı, “Institut du Bosphore” (TÜSIAD) bilim kurulu üyesi ve Hisar Eğitim Vakfı mütevellisi ve yönetim kurulu üyesi olarak bu kurumlara destek olmaktadır.