Calum Chace

Çok Satan Yazar & Konuşmacı

Oturum Bilgisi

Robotlar işlerimizi elimizden aldıkları takdirde ne yapacağız?

Bu sunum:

  • Önümüzdeki on yıllar boyunca, yapay zeka (YZ) ve bununla ilgili teknolojilerin iş piyasasında nasıl bir etki yaratacağını
  • Teknolojiden elde edeceğimiz sonuçların nelere bağlı olduğunu
  • Gelecekteki iş piyasası şekillendiren güçleri, muhtemel senaryoları ve bunların gündeme getirdiği politika zorluklarını anlamanıza yardımcı olacak.

Biyografi

Calum Chace, Yapay Zeka konusunda kitapları çok satan bir yazar ve çalışmalarıyla ilgi gören konuşmacılardan biridir. Calum, Yapay Zeka’nın hem bizim üzerimizdeki hem de toplumlar ile ekonomiler üzerindeki orta ve uzun vadeli etkileri konusuna odaklanmaktadır. 

Calum’un Yapay Zeka’ya ilişkin, kurgusal olmayan kitapları şunlardır: Geniş çaplı teknolojik işsizlik olasılığını ele alan The Economic Singularity, Güçlü Yapay Zeka ve Süper Zeka hakkında bilgiler sunduğu Surviving AI. Calum, sonraki yıllarda bu iki kitabı Artificial Intelligence and the Two Singularities adlı kitap kapsamında birleştirmiş ve güncellemiştir. Ayrıca Calum’un, ilk Süper Zeka hakkında yazdığı Pandora’s Brain adlı bir tekno-gerilim romanı da vardır. Calum, www.pandoras-brain.com bloğunda kitabına ilişkin bir internet günlüğü yönetmektedir. 

Tam zamanlı bir yazar olmadan önce Calum; Pazarlamacı, Strateji Danışmanı ve Genel Müdür olarak çalıştığı gazetecilik ve iş dünyasında 30 yıllık bir kariyere sahiptir.    

Uzun zaman önce Calum, Oxford Üniversitesi’nde felsefe eğitimi görmüş ve bu dönemde, çocukluğundan itibaren okumakta olduğu bilim kurgunun aslında felsefenin bir parçası olduğunu anlamıştır.