Burcu Civelek Yüce

İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdürü / Akbank

Biyografi

İş yaşamına uluslararası yönetim danışmanlığı şirketi A.T.Kearney’de başladı. Bankacılık, üretim, akaryakıt dağıtım, telekomünikasyon sektörlerinde strateji, reorganizasyon, değişim yönetimi projelerinde, İstanbul ve Paris ofislerinde çalıştı.

Kariyerine Siemens Business Services’ta Stratejik Planlama Uzmanı olarak devam etti, kurumun stratejisinin oluşturulmasında ve Türkiye’deki ilk e-imza şirketinin kurulması, ortak ATM kullanımı gibi iş geliştirme faaliyetlerinde çalıştı. Akabinde İş Geliştirme ve Satış Bölümü’ne geçerek bu faaliyetlerin ticarileştirilmesi, BT hizmetleri dış kaynak kullanımı projelerinin geliştirilmesi ve bu projelerin satışında rol aldı. Kurumun genel merkezi olan Münih’te global bir projenin ticari modelini kurguladı.

2006’da Akbank’ta Strateji Bölümü’nde göreve başladı. 3 yılda önce Müdür, sonra Strateji Bölüm Başkanı oldu. Akbank’ın kurumsal stratejisinin oluşturulmasında, transformasyon projelerinin yönetilmesinde, yurtiçi yurtdışı büyüme fırsatlarının değerlendirilmesinde ekibine liderlik etti, bankacılığın hemen her alanında projeler yaptı. 2014’te bankanın strateji ve insan kaynakları fonksiyonları Yüce’nin Genel Müdür Yardımcılığı altında birleştirildi. ~14 bin kişinin çalıştığı kurumda Yüce, en genç Genel Müdür Yardımcısı olarak “Yeni Nesil Akbank” adlı kapsamlı transformasyon programını, organizasyonel ve kültürel dönüşümü yönetmekte, bankayı geleceğe hazırlamaktadır.

Fortune Türkiye tarafından iki yıldır “Türkiye’nin En Etkili 50 CHRO”sundan biri seçilen Yüce, e-para şirketi AkÖde’nin ve Akbank AG’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Burcu Civelek Yüce 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden ve 2005’te Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı’ndan birincilikle mezun oldu. Harvard Business School’da strateji ve değişim yönetimi eğitimlerine, Koç Üniversitesi’nde oyun teorisi derslerine katıldı. IIF Future Leaders grubunun ilk üyelerinden, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği menti’lerinden ve 30 Percent Club Yönlendirme Komitesi Üyelerindendir.